Biz Kimiz?

 

MAYER Makine Elektronik ve Ateşleme Sistemleri Üretim Sanayi Ticaret Ltd. Şti.  1970’li yıllarda Alman sermayeli bir şirket olarak İstanbul Türkiye'de kurulmuştur.


Isıtma cihazları, ateşleme sistemleri, ısıtıcı sistemlerde kullanılan malzemelerin üretim faaliyetlerinde bulunmuştur. Bunun yanı sıra Polis için güvenlik malzemeleri ve hafif silah temini yapılmıştır.


Laser uygulamaları da bir başka çalışma alanıdır. Daha sonra değişik tip bisiklet üretim planlaması ve değişik amaçlar için transformatör tasarım ve üretimleri yapıldı. Daha sonra ateşleme sistem ve ürünlerine ağırlık verildi.

Yönetim boşluğu dolayısıyla finansal olarak zora düşen şirket 1999 yılında el değiştirerek tasfiyeye gitmek durumunda kaldı. Şirket markaları ve demirbaşlarıyla beraber alınarak yerli sermayeli bir şirket olarak çalışmaya başladı.  

Yerli Şirket olarak faaliyetlerine devam eden şirket personel sayısını 70 kişiye kadar yükselti. Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya, Belçika, Portekiz, İspanya ve orta doğu ülkelerine ihracat ve yerli üreticilere ısıtma cihazları üretti ve üretmektedir.


Doğalgaz ve LPG ile çalışan kombi Isıtıcı sistemlerinde kullanılmak üzere kontrol ve izleme kartlarının tasarım ve üretimini yaptı.  Tüm ısıtıcılar için mekanik parça üretimi, plastik parça üretimi,  (katı, sıvı, gaz yakıtlar için) ateşleme sistemleri ,  ısıtma sistemleri kablo ağaçları üretimi ve değişik kombiler için kontrol kartları yapabilmektedir.

Orman artıklarından yapılan peletler için yakma sistemi tasarlanmıştır. Saint Gobain Firmasının seramik ürünleri konusunda temsilciliğini yaptı.

Pazarlama ve satış  işleri CNC ler için kesici ve metal son işlem için üretilen seramiklerinin pazarlanması, döküm işleri için özel seramiklerin piyasaya tanıtımı, yoğuşmalı kombiler için özel tasarlanmış elektrikle çalışan gaz ateşleyicilerin pazarlanması işlerini kapsıyordu.


Hidrojen üretimi ve Brown gaz üzerine geliştirme çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca enerji dağıtım ve otomasyon konularında mühendislik hizmeti vermektedir.

MAYER Makine Elektronik ve Ateşleme Sistemleri Üretim Sanayi Ticaret Ltd. Şti. faaliyet alanlarını daha da genişleterek yoluna devam etmektedir.